Vosk na dřevěnou podlahu

Zdravím Vás,
prosím o radu, jaký kvalitní vosk použít na dřevěnou masivní podlahu z dubu. Tloušťka prken je 15 mm a jsou postaršená. Chci kvalitu a pokud možno bez chemie, nechci to dýchat a náš pejsek na tom leží, tak nechci aby měl nějaké zdravotní problémy. Je to starší podlaha byla na ní nyní provedená tato úprava a tak nemáme dořešenou povrchovou ochranu. Díky za radu.
Ing. Josef Kadavý

Dobrý den, doporučuji Vám tvrdý voskový olej, jehož olejová složka se zapustí do dřeva (tím jej impregnuje) a vosk vytvoří na povrchu tenký ochranný film, který chrání dřevo (podlahu) před obrusem při užívání. Tento voskový olej se většinou nanáší ve dvou vrstvách. Zpravidla je potřebné i jemné mezibroušení. I když se to zdá poměrně jednoduché, jedná se o specifickou aplikaci a pro bezvadný vzhled doporučuji spíše provedení podlahářskou firmou. Pokud jde o konkrétní výrobek, doporučuji vybírat z renomovaných značek (Bona, Osmo, Woca...). Nadměrného obsahu škodlivin bych se dnes již rozhodně neobával. S pozdravem, Patrik Hyka.

Dobrý den, tak jsme to udělali, jak jste zde napsal a je sto super. Použit byl voskový olej Bona Hard Wax Oil, prý je to kvalitní výrobek. Radši jsme na to zavolali firmu a moc děkujeme za radu. Je fajn, že se někde člověk může zeptat a dostane kvalitní odpověď. Jen tak dál!
J. Kadavý.

Dobrý den. Také děkujeme a ať Vám (a pejskovi:) podlaha dlouho slouží. Patrik Hyka.